גליה דונת לויטן, מי את?(-: ברוכה הבאה לבלוג שלי

נעים מאוד, אני גליה :-)
לסיפור שלי יש לכאורה שלושה חלקים.
לפני הרילוקיישן, תוך כדי ואחרי.
אבל במבט שני - כל החלקים הם בעצם אחד שלם
שהוביל אותי למקום בו אני נמצאת באהבה היום :-)

גירסת הוידאו

לפני הרילוקיישן
.חיי טרום הרילוקיישן הם בעצם הבסיס לכל מה שאני עושה היום


סיימתי תואר ראשון בהנדסת תעשייה וניהול בטכניון ובסמסטר החמישי גיליתי את תחום השיווק והבנתי שזה המקום בו אני רוצה להיות!
בזכות בן זוג מהמם שבו הייתי מאוהבת טוטאלית (שלימים נהיה בעלי, אבל זה כבר סיפור אחר J), נסעתי ללמוד תואר שני בשיווק באוניברסיטה בלונדון והתמחיתי במסחר אלקטרוני.
כשחזרתי לארץ בשנת 2000 עבדתי בחברת סטארט-אפ שעסקה במסחר אלקטרוני ולאחר מכן עבדתי במספר חברות ייעוץ מהמובילות בארץ – עם לקוחות שכולן מכירות כגון עלית, סלקום, נגב, מעדני יחיעם, חברות ביטוח ועוד.

כשהבת השנייה הייתה בת 4 חודשים "עודדתי" את בעלי לעזוב את הארץ (רק לתקופה קצרה) וכך מצאנו את עצמנו ברילוקיישן מאוד אקזוטי. ברומניה ;-)הרילוקיישן
כשבעלי היה בעבודה והילדות במסגרות וכשלא שוטטתי לי בחוצות בוקרשט, חזרתי לעסוק באהבה ישנה - עיצוב תכשיטים. ב-2008 גיליתי את אטסי ובהתרגשות של מישהי שמצאה אוצר פתחתי לי שם חנות. חלקת האלוהים שלי. חשבתי לתומי שמספיק להניח שם את התכשיטים ויהיה מי שיקנה.

התכשיטים היו - ניחא...
הצילומים היו - גוועלד!!!
פשוט לא ידעתי מה ואיך.
ככה נראו התכשיטים הראשונים שיצרתי. אהבתי אותם אז, היום? לא סגורה על זה ;-)


אחרי התכשיט הזה היו עוד תכשיטים רבים וטובים (יותר ופחות), הרבה חוסר בטחון עצמי... (ש"הרי לא באתי מרקע של עיצוב"... זה מה שסיפרתי לעצמי...) וכמעט שלוש שנים של טעייה, תעייה ותהייה מלאות בחומרי גלם (שעדיין נמצאים אצלי במחסן), שיטוטים אינסופיים במרחב הוירטואלי (ומעבר דירה פיזי אחד משמעותי – והפעם להונגריה), הרבה אוצרות באטסי - בקיצור, הרבה חיפושים של "מי אני מה אני" מבחינת שפה עיצובית...


ואז - "בא לי עיצוב". 
רעיון אחד טוב שאותו פיתחתי ל-11Compositions 
באותה התקופה רציתי ללמוד צילום אז לקחתי את הקורס היחיד שמצאתי באנגלית בכל בודפשט (אנחנו כבר בהונגריה, זוכרת? ;-)) רק שהמורה הוא צלם עירום ונוף מקצועי... ;-)
את כל מה שלמדתי ממנו הייתי צריכה לתרגם לבד לצילום של מוצרים בסטודיו... אז זה מה שעשיתי. תוך כדי אלפי ניסיונות וJPEGים תרגמתי את כל מה שלמדתי אצלו לצילום התכשיטים שלי.


ככה נראו התכשיטים שעיצבתי. אהבתי אותם אז והיום? עדיין מתה עליהם!!


אחרי הרילוקיישן
ביולי 2012 חזרנו לארץ אחרי ארבע וחצי שנים (אמרתי שזו תהיה תקופה קצרה מראש ;-)). כשחזרתי לארץ ועדיין חיפשתי מה אני רוצה לעשות עם עצמי עד שהילדות נקלטות מחדש, חברה טובה (אורלי פיטל) הציעה שבינתיים אני יכולה ללמד מעצבות ויוצרות איך לצלם.
הקורס הראשון התקיים אצלי בסלון ל-4 מעצבות. אלונה אלמן שהייתה אחת מהן – הבינה את הפוטנציאל והציעה לי לעשות את זה בצורה יותר מקצועית ומקיפה. בעזרתה הבנתי שבזכות התהליך הכפול שעברתי - הן כמעצבת והן כצלמת חובבת, יש לי משהו מיוחד להציע לקהילה הזו - לכל אלו שיוצרים ומעצבים מוצרים מיוחדים ומקסימים אבל מתקשים לצלם אותם בעצמם.


"קומפוזיציות"
את "קומפוזיציות" הקמתי בינואר 2013 במטרה ללמד מעצבות ויוצרות איך לצלם את עבודות היד שלהן. פיתחתי קורס צילום אינטרנטי יחיד מסוגו בארץ שבו מעצבות ויוצרות לומדות צעד צעד איך להשתמש במצלמה ואיך להפיק תמונות אווירה עם סטיילינג נכון לאתרי מסחר אלקטרוני כגון אטסי ומרמלדה מרקט. 

מהר מאוד חיברתי בין עולם הצילום לבין עולם השיווק שממנו הגעתי. הבנתי שצילום הוא ביטוי של קונספט שיווקי ושמתי לב שבעבודה 1:1 עם לקוחות – אנחנו מדברות על נושאים שהם הרבה מעבר לצילום בלבד... הרבה ייעוץ שיווקי היה שם והרבה ממשהו נוסף, שעוד לא ידעתי להגדיר אותו בשם...

במקביל, כדי לפתח את העסק שלי, לקחתי קורסים מגוונים בתחום השיווקי, העיסקי והאימוני מפני שהשיווק שעסקתי בו לפני הרילוקיישן – התאים לעבודה עם חברות גדולות אך ב"קומפוזיציות" רציתי לעבוד עם נשים שהן בעלות עסקים בתחום העיצוב והיצירה. עברתי התפתחות אישית מואצת ומעצימה עד שבינואר 2015, בעקבות מדריך שהורדתי מהאינטרנט, הבנתי מה אני עושה בפגישות עם לקוחות.
הבנתי שאני משלבת ייעוץ שיווקי עם אבחון ואימון עסקי ושיש לזה שם. מנטורינג. הבנתי שהשילוב של יעדים שיווקיים ועסקיים עם אימון ותרגול של עשייה ושינוי דפוסי פעולה, חשיבה והתנהגות – הוא המפתח להצלחה עסקית!!

כיום ואפליקציית "דג זהב"
כיום אני עוזרת למעצבות ויוצרות לממש את השינוי שהן רוצות בחיים שלהן. אני נעזרת במתודולוגיה שגיבשתי לאורך הדרך שאני קוראת לה "שיטת המקפצה" מפני שהיא עוזרת ללקוחות שלי לעשות את קפיצת המדרגה המשמעותית הבאה בעסק שלהן ולייצר יותר תוצאות שיביאו אותן להגשים את החלום שלהן!

אני משלבת בתהליך הליווי אפליקציה שנקראת "דג זהב", אפליקציה שעוזרת ללקוחות לתרגל ביום יום את העשייה וההוויה שלהן במטרה ליצור את התוצאות שהן רוצות להשיג בחיים שלהן.   
זו אפליקציה סופר פשוטה אבל סופר חכמה, מתוחכמת ומעצימה. אני התאהבתי בה ממבט שני ושלישי – אחרי שראיתי שהיא עושה פלאים גם לי בעסק שלי וגם ללקוחות שלי בעסקים שלהן...

מה בבלוג?

 בבלוג הזה שלפנייך אכתוב על הניסיון אותו צברתי ולמסקנות אליהן הגעתי לאורך הדרך בכל התחומים בהם נגעתי – צילום, שיווק ואימון... את הפוסטים תוכלי למצוא כאן
 מאז שהקמתי את "קומפוזיציות" יצרתי והעברתי הדרכות במגוון תחומים שיכולים לעזור לך. את מאגר הידע הזה תוכלי למצוא כאן
 מדי פעם אני מקיימת סדנאות, וובינרים והרצאות כך ששווה לעקוב אחרי הפוסטים ע"י הרשמה בראש העמוד מצד ימין.
  את כל הפרטים על קורס הצילום השיווקי היחיד והמיוחד – אפשר למצוא פה
 את לוח השנה למעצבות ויוצרות שהפך ל-Must Have  לכל מי שמוכרת ומשווקת באינטרנט (ובכלל) הכולל את כל התאריכים העבריים, האמריקאיים והבינלאומיים העיקריים ששווה לציין – אפשר למצוא פה
 ואם את רוצה להגשים את החלום שלך ומחפשת יועצת לשיווק או מאמנת עסקית או מנטורית שמתמחה במעצבות ויוצרות – מצאת אותה J. את מוזמנת לכתוב לי ל: compozitsiot@gmail.com  ואשמח לתאם לך שיחת אבחון של שעה ללא תשלום.


שלך באהבה - גליה

עודכן לאחרונה 15.2.2016