יום ראשון, 1 בנובמבר 2015

אימון עסקי למעצבות ויוצרות

מה עושים כשמשהו לא מתקדם כמו שאת רוצה?

מכירה את זה שאת עושה משהו בעסק שלך והוא לא עובד? משהו מרגיש לך "תקוע" בעסק?
זה יכול להיות קמפיין ממומן שרץ בפייסבוק ומי שעושה לך לייק הוא לא בדיוק הלקוחה אליה התכוונת? או שאולי העלית פריטים חדשים לאטסי ואת לא מצליחה לייצר להם מספיק צפיות? זה גם יכול להיות שהלכת למפגש נטוורקינג ולא הצלחת להציג את עצמך מספיק בבטחון? ואני בטוחה שיש עוד דוגמאות אבל נראה לי שהבנת את העקרון...
אז מה עושים?
לפני שנדבר על מה עושים – אני קודם מזמינה אותך לצפות בסרטון הזה:מה הסרטון מלמד אותנו?

1.    לעיתים קרובות אנחנו נמצאים בתוך סיטואציה ומרוב "לחץ" או חוסר ידע אנחנו פשוט לא מצליחים לראות את התמונה השלמה. לא מצליחים לראות את ההקשר שיאפשר לנו לצאת מה"תקיעות".

2.    לעיתים קרובות לגורם חיצוני לנו – יהיה את הרעיון / פתרון עבורנו (כמו במקרה שלנו כצופים בסרטון...)

3.    לפעמים הפתרון ל"תקיעות" שלנו הוא כ"כ פשוט שכשאנחנו נחשפים אליו אנחנו לא מבינים איך לא חשבנו על זה לבד. זה בגלל סעיף מספר 1 ;-) (תזכורת – חוסר ידע או לחץ)

4.    הרבה פעמים זה הכל עניין של זווית ראייה!!! ברגע שאנחנו משנים אותה – כל התמונה משתנה!!


אז מה תעשי בפעם הבאה שתתקעי?

1.    קודם כל - הסכימי לראות שאת "תקועה" או שמשהו תקוע ולא עובד לך כמו שהיית רוצה.

2.    התבונני מסביב על כל הפרמטרים המשפיעים על הסיטואציה ובדקי איך כל אחד מהם משפיע עליך והאם יש משהו שאפשר לשנות – שישנה את כל התמונה. אולי זה חוסר ידע. אולי זה חוסר הבנה. 

3.    במידה ואת לא רואה את הפתרון – נסי לייצר "עיניים חיצוניות" לסיטואציה. נסי להתבונן עליה מבחוץ. זה מאוד מאתגר – אני יודעת! אבל זו יכולת נרכשת בעזרת אימון...

4.    במידת הצורך - העזרי בגורם חיצוני (ואם אפשר גם מקצועי – עוד יותר טוב!) שישאל אותך שאלות, יקנה לך ידע חדש ויעזור לך לראות את הסיטואציה מזווית אחרת.

5.    קבלי החלטה חדשה. שונה מזו שקיבלת קודם ופעלי לפיה.

6.    האם התוצאות השתנו לשביעות רצונך? אם כן – הללויה! 
אם לא – חיזרי לסעיף מספר 1 עד שתיעצרי ב"הללויה" ;-)

איך נתקעתי במדרגות הנעות בעסק שלי ומה עשיתי – וידוי אישי J

עם כל זה שאני מבינה שיווק, חיה שיווק ונושמת שיווק - גם אני בעצמי, כמובן, מוצאת את עצמי מדי פעם תקועה על המדרגות הנעות. רוצה דוגמא? ב-25 בנובמבר אני מקיימת סדנת שיווק למעצבות ויוצרות (לינק עם פרטים בהמשך הפוסט). כשהתחלתי קמפיין ממומן בפייסבוק – ההרשמות טפטפו ולא זרמו כפי שקרה בסדנא הקודמת.
אני לא יודעת אם זה בגלל מזג האוויר הסוער בתקופת הקמפיין או שהסדנא פורסמה מוקדם מדי והיא נראתה רחוקה מדי, או שהמסרים פשוט לא היו מספיק מדויקים... זה חלק מהאתגר – לא לדעת מה בדיוק עובר ללקוחות בראש...

איך הפקתי לימונדה מלימון ויצאתי מהתקיעות?

אחד הדברים שאני מאוד רוצה לעשות כבר הרבה זמן ועדיין לא יצא לי לקיים – זה מאסטרמיינד. למי שלא יודעת, מאסטרמיינד זה מפגש של שאלות ותשובות. מתקיים בקבוצות קטנות של כ-10 משתתפים. כל משתתף בתורו שואל שאלה שמטרידה אותו בעסק ומקבל תשובות מכל שאר הנוכחים וממנחה המאסטרמיינד. עושים מספר סבבים של שאלות ותשובות עד לסיום המפגש.

חוזרת לדילמה העסקית שבהרשמה לסדנא.

כדי לעודד לקוחות להרשם לסדנא בהקדם האפשרי (מזכירה לך שאני צריכה לשריין אולם ורוצה לדעת באיזה גודל...) – החלטתי שכל מי שתרשם עד ה-5 בנובמבר, תוכל להגיע למפגש מאסטרמיינד בחינם (מפגש בעלות של 259 ₪). ככה יוצא שכולם מרוויחים!! גם הלקוחות שלי מרוויחות עוד מפגש אינטימי איתי שמיועד לענות להן על שאלות וגם אני מרוויחה – פשוט להיות איתכן! אין לך מושג כמה זה פשוט כיף ומרגש עבורי J
מה בעצם עשיתי? שיניתי את זווית הראיה וחיפשתי פתרון שיווקי כזה שיביא ערך אמיתי לשני הצדדים. וזה כל הסיפור...

לאן אנחנו ממשיכות מכאן ואיך אני יכולה לעזור לך?

אוווהוווו – ועוד איך שאני יכולה ;-)
רבות מהמעצבות והיוצרות שאני נתקלת בהן – מרגישות תקועות על המדרגות הנעות. לרוב – זה קשור בשיווק. התחושה שזה "עונש". שכל מה שהן אוהבות לעשות זה ליצור ולעצב ואילו לשווק את עצמן – זה פשוט "לא לא" אחד גדול.
אז אם אמרנו שכדי לצאת מתקיעות – משהו צריך להשתנות. בואי נסתכל על הסיטואציה:
או שאת מצליחה למכור בלי לשווק – לא מכירה חיה כזו לצערי
L
או שאת מצליחה לשווק בלי לסבול בדרך...
אני בהחלט יכולה לעזור לך לעשות בדיוק את זה.

אשמח לקבוע איתך שיחת אבחון על העסק שלך.
שיחה של שעה ללא עלות.
לתיאום השיחה כתבי לנו מייל ונחזור אליך בהקדם-
compozitsiot.info@gmail.com

ביי בינתיים J
גליה

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה